Dodany: 2011-07-26 12:10:53

Na czym polegają gry mmorpgJednym z najbardziej popularnych typów gier w ostatnim czasie stały się tak zwane gry mmorpg. Ich nazwa pochodzi z języka angielskiego. Jest to skrót od Massively Multiplayer Online Role Playing Game.

 

Nazwa ta może wydać się nieco zagmatwana. W rzeczywistości jednak wiele osób grało w tego typu gry, nie znając ich nazwy. Czym więc wyróżniają się gry mmorpg? Przede wszystkim gry mmorpg są grami fabularyzowanymi. Oznacza to, że w grze istnieją różne światy oraz możliwość reakcji z innymi postaciami, graczami, elementami, a także możliwość rozwijania doświadczenia i ekwipunku własnej postaci.

 

Cechą charakterystyczną tych gier jest również możliwość tworzenia tak zwanych gildii lub klanów, to znaczy możliwość grupowania się graczy w celu łatwiejszej walki i szybszego wzrostu doświadczenia. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywki czuwają administratorzy lub inaczej mistrzowie gry. Część gier tego typu, zwłaszcza w fazie testowej, jest bezpłatna. Za inne niestety trzeba zapłacić. Jednak jeśli któraś z gier rzeczywiście nas zainteresuje, warto w nią zainwestować, bo wiem gry mmorpg nigdy się nie kończą i wciąż są udoskonalane.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polegają gry mmorpg
Nick: